Tesisat Eğitim Seti Deney Seti - %100 Çarpılma Yok 
Tel: 0505 258 68 86
bulentkarayazi@gmail.com

TESİSAT EĞİTİM SETİ DENEY SETİ

Tesisat Eğitim Seti
Aşağıdaki özellikler ilk kez yenilikte lider ULUS OTOMASYON tarafından uygulanmıştır.
Tesiat eğitim seti diğer bir isimle tesisat deney seti, Zayıf Akım Tesisleri ve Elektrik Tesisat Projeleri dersi deneylerinin yapıldığı eğitim setidir. Bozulmayacak ve kolaylıkla bakımı yapılabilecek tesisat eğitim setinin önemli başlıca özellikleri aşağıda açıklanmıştır. Fazlar arası 12V AC ve 50V AC olduğundan eğitim setinde kesinlikle çarpılma yaşanmaz.

27.15.2015 tarihli 56822750-60.04-E.13371539 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara gönderdiği resmi yazıda "İş kazası riski bulunan cihaz, ekipman, tezgah, donanım vs'nin tespit edilerek devre dışı bırakılması ve bıraktırılması, demirbaş kaydından düşürülmesi" hükmü yer almaktadır. Resmi yazıda başka bir çok hususa da yer verilmiştir. 56822750-60.04-E.13371539 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı yazısını indirmek için tıklayın.

Bu yüzden tüm eğitim setlerinde çarpılma önleyici tedbirleri arttırdık. Pano tasarım ve montajı, tesisat eğitim seti ve tüm kumanda eğitim setlerimizde çarpılma önleyici sistemi geliştirdik.

Tesisat eğitim seti
KORUMA
ÇIKIŞLAR
EC 60364-4-41 STANDARDIAlçak gerilim elektrik tesisleri - Güvenlik için koruma - Elektrik çarpmasına karşı koruma standardına uygunluk

Tesisat eğitim setinde tüm cihazlar 24V AC, 50V AC ve 220V AC ile çalışmaktadır. Eğitim seti besleme paneline sadece 12V ve 50V AC besleme çıkartılmıştır. Güvenlik gereği 220V AC yalıtımlı besleme ucu çıkartılmamaıştır.

Okullarda kullanılan Tesisat eğitim setlerinde en büyük sıkıntı fazla büyük olması, anahtar kasalarının ve buatların kırılması veya yerinden çıkması, onarım esnasında eski haline getirmenin zahmetli ve maliyetli olmasıdır. Ürettiğimiz bu tesisat deney setinde bu tarz eksiklikler tamamen giderilmiştir. Eğiti seti üzerinde kullanılan anahtar kasaları ve buatlar 1.kalite ürünlerdir. Herhangi bir zarar görme anında yenisiyle değiştirmek en fazla 5dk zaman alır. Tesisat eğitim seti panelini sökmek ve yerine takmak için gerekli tüm kolaylıklar sağlanmıştır.

Ulus Otomasyon, güvenliği ön plana çıkararak çarpılma riskini ortadan kaldırmıştır. Tesisat eğitim setindeki en büyük risk şebeke gerilimi altında deney yapmak ve çarpılma riskini arttırmaktır.

İşitme engelli öğrencilerin kullanımına tamamen uygundur.

Tesisat eğitim setinde çarpılmayı engelleyici sistem mevcuttur (ÇES). İş güvenliği ve işçi sağlığı kanunlarına %100 uyumludur.

TESİSAT EĞİTİM SETİ DİĞER ÖZELLİKLERİ

50V AC besleme ile aydınlatma devreleri yapılabilmektedir. Sadece lambaların parlaklığı azalmaktadır. Öğrenciler tesisat eğitimlerini %100 güvenli yapabilmektedirler.

ANA BESLEMELER NASIL YAPILIYOR?

50V AC beslemeyi öğrenci iki şekilde kullanabilir;

DİREK KULLANIM;

SAYAÇ BAĞLANTILI KULLANIM

MALZEMELER SÖKÜLÜP TAKILABİLİR Mİ?

Sigorta, sayaç, kaçak akım rölesi, siller, duylar ve diğer tüm elemamanlar sökülüp takılabilir. Elemanların sökülüp takılmasında sisteme zarar veren ağaç vidası ve saç vidası kullanılmıyor. M6 bombe başlı YSB veya ALLEN civatalar kullanılıyor.

Civataların takıldığı somunlar bozulursa ne olacak?

Somunlar yanlış civata takma vb tamamen kullanınıcı hatalarından dolayı bazulabilir. Eğitim setinde kullanılan tüm somunlar sökülüp takılabilen özel KAFES somunlardır.